Як визначити час дієслова: поради та правила усвідомлення часу дієслова

Визначення часу дієслова є одним із основних завдань у російській мові. Адже від правильного визначення часу залежить зміст усієї пропозиції. У російській мові дієслова можуть бути у теперішньому, минулому та майбутньому часі.

Для визначення часу дієслова необхідно звернути увагу на морфологічні та синтаксичні особливості словосполучення чи речення. Важливо врахувати узгодження дієслова із суб'єктом та за необхідності використовувати допоміжні слова чи постійні поєднання часу. Найбільш поширеними тимчасовими формами в російській мові є сьогодення, минуле та майбутнє.

Для визначення сьогодення дієслова зверніть увагу на суфікс дієслова та закінчення його основи. Зазвичай дієслова тепер мають суфікси -ет, -ит, -ют, -ются. Закінчення основи можуть мати різні форми -у, -ю, -їш, -їш, -їм, -їм, -їшся, -їшся, -їмся, -ємося.

Як визначити час дієслова
ЧасПриклади
СправжнєЯ хожу до школи
МайбутнєЯ навчатимусь у вузі
минулеЯ пішов до магазину

Як легко визначити час дієслова?

У російській мові у дієслів три часу:

  1. Дієслово в теперішньому часу повідомляє, що дія відбувається у момент промови.
  2. Дієслово в майбутньому часу – ознака того, що дія відбуватиметься після моменту промови.
  3. минуле час дієслова вказує на те, що дія вже відбулася раніше, до моменту промови.

Коли можна визначити час у дієслова?

Російська мова 70. Часи дієслів у російській мові — Шишкіна школа

Справжнє часминуле час
що роблю? що робиш? що робить? що робимо? що робите? що роблять?що робив? що робила? що робило? що робили? що зробив? що зробила? що зробило? що зробили?

Як визначити час дієслів?

0:36Рекомендований кліп · 55 сек.Часи дієслів. Як визначити час дієслова? – YouTubeПочаток рекомендованого кліпуКінець рекомендованого кліпу