Яка ознака відрізняє норми права?

Норми права відрізняються від інших соціальних норм як за змістом, так і за формою: норми права завжди чітко визначені й загальнообов’язкові. Норми моралі, наприклад, передбачають тлумачення і можливість чинити на власний розсуд без правових наслідків. Норми права завжди закріплюються в письмовій формі.

Зазначається, що норми права мають такі специфічні ознаки, як нормативність, системність, загальнообов’язковість, формальна визначеність і представницько-зобов’язувальний характер, а також мають особливу структуру і забезпечуються примусовою силою держави.

За характером правил поведінки, що містяться в них, норми права поділяють на такі, що уповноважують, зобов’язують і забороняють. Форми регулювання норм права – дозвіл, припис, заборона. Управомочувальна норма – це норма-дозвіл, що встановлює, що можна робити.

Особливості правових норм: 1) Закріплюють для всього суспільства і громадян найважливіші суспільні відносини. 2) Пов’язані з іншими соціальними нормами. 3) Закріплюються заходами державного примусу.