Які огірки не треба прищипувати?

Це справедливо лише для деяких гібридних сортів, які були виведені відносно недавно. Це, зокрема, Валдай, Завірюха, Іжорець, Хурделиця, Сіверянин тощо. Більшість плодів утворюється на основному стеблі, а ось бічні пагони формуються слабо, тому й прищипувати їх не потрібно.

Коли огірок перестає рости вгору, стебло закріплюють вгорі на шпалері і дозволяють йому рости вільно вниз. Коли відстань до землі складе приблизно 1 метр, верхівку прищипують. Видалення зайвих вусів зменшує витрату вологи рослиною. Якщо верхні пагони починають затінювати нижні, слід прищипнути кілька пазух.

У партенокарпічних сортів основна маса жіночих квіток утворюється на головному стеблі, тому прищипувати його над 5-6 листком не потрібно. У пазухах перших 4 справжніх листків роблять засліплення – вищипування пагонів і квіток. Наступні 5-6 бічних пагонів залишають завдовжки до 20 см і верхівки у них прищипують.

Стебло рослини може рости в довжину необмежено, тому фахівці рекомендують прищипувати його, коли довжина становитиме близько 3,5 м. Плоди формуються на бічних пагонах. У середньому з однієї гілки можна зібрати близько 8 штук плодів, а з куща до 10 кг.