Який внесок зробив Чехов?

Його п’єси, особливо “Чайка”, “Три сестри” і “Вишневий сад”, упродовж понад ста років ставлять у багатьох театрах світу. За 25 років творчості Чехов створив понад п’ятсот різних творів (коротких гумористичних оповідань, серйозних повістей, п’єс), багато з яких стали класикою світової літератури.

Письменник здійснив громадянський подвиг – відвідав каторжний острів Сахалін і написав про нього “книгу гніву і печалі”. Думка про таку подорож визріла у Чехова давно. 21 квітня 1890 року він вирушив у свій тривалий і важкий шлях. Залізницею, пароплавом, на конях проїхав Чехов від Москви до Миколаївська-на-Амурі.

Письменник після себе залишив не тільки 18-томне зібрання творів, а й побудовані за власні гроші три школи в Серпуховському повіті, санаторій у Ялті, бібліотеку в Таганрозі. Він безкоштовно лікував, допомагав голодуючим, боровся з епідемією холери, склав перший перепис населення Сахаліну.

Лікарська практика забирала багато сил і часу, але саме в Меліхові Чехов написав свої найвідоміші твори: п’єсу “Чайка”, повість “Палата № 6”, оповідання “Будинок з мезоніном” і “Людина у футлярі” – загалом близько 40 значних творів.