Яку орбіту має геостаціонарний супутник?

Геостаціонарна орбіта (GEO) – це кругова геосинхронна орбіта в площині земного екватора з радіусом близько 42 164 км (вимірюється від центру Землі). Супутник на такій орбіті перебуває на висоті близько 35 786 км від середнього рівня моря. Подібна орбіта іноді також називається орбітою Кларка на честь Артура Кларка.

Загалом існує три типи орбіт руху супутників, назви яких визначаються знаходженням супутників залежно від кута між площинами орбіти та екватора Землі, а саме, – полярна орбіта, похила орбіта та екваторіальна орбіта (геостаціонарна орбіта).

Геостаціонарні супутники Землі Геостаціонарні супутники – це штучні супутники Землі, що перебувають на геостаціонарній орбіті та залишаються нерухомими щодо поверхні Землі. Кутова швидкість обертання таких супутників збігається з кутовою швидкістю обертання самої Землі.

Геостаціонарна орбіта (ГСО) – кругова орбіта, розташована над екватором Землі (0° широти), перебуваючи на якій, штучний супутник обертається навколо планети з кутовою швидкістю, що дорівнює кутовій швидкості обертання Землі навколо осі.