Звідки береться сіль у воді?

Звідки ж береться сіль у морі? Річ у тім, що річки вимивають із ґрунту мінеральні солі, які містяться в ньому, і по крупинках несуть їх у море. За довгі роки і тисячоліття солі в морі стає дедалі більше і більше. Вона нікуди з моря не йде.

Основна частина морської солі надходить зі скельних порід, що руйнуються на суші. Дощова вода, володіючи певною кислотністю, змиває мінеральний коктейль у море, де відбуваються хімічні реакції. У результаті цих процесів з’являються солі. Тож причина солоності морської води – кругообіг води.

Океанічна вода просочується в тріщини на морському дні й нагрівається магмою з ядра Землі. Тепло викликає серію хімічних реакцій. Деякі океанічні солі утворюються внаслідок вивержень підводних вулканів, які безпосередньо викидають мінерали в океан.

Сіль, отримана внаслідок ерозії гірських порід, пізніше була принесена в море струмками і річками, де вона міститься в дуже малих концентраціях. Поступово вода в океані випаровувалася, а сіль нікуди не зникала. Тому з часом концентрація солі в морській воді стала багаторазово більшою, ніж у річковій.