Звідки люди з'явилися прізвища?

Більшість прізвищ в російській іменній формулі походить від по-батькові (за хрестильним або мирським ім'ям одного з предків), прізвиськ (за родом діяльності, місцем походження або якоюсь іншою особливістю предка) або інших родових імен. Перші повідомлення про прізвища у російських землях були у громадян Великого Новгорода.

Слово «прізвище»- Латинського походження. У Римській імперії воно спочатку означало сукупність рабів, що належали одному господареві. Потім — спільність, що складалася із сім'ї господарів та їхніх рабів. І далі спільність, що складається з глави сімейства, його кровних родичів, а також некровних (невістки, зяті).

Прізвища вигадав Петро Перший Цар-реформатор зобов'язав усіх дворян мати прізвища, щоб можна було складати державні папери на майно. Прізвища повинні були мати і государеві служиві люди, державні селяни, оскільки вони вносили оброк у скарбницю і треба було вести облік.

Смішні прізвища були придумані за часів язичництва. Тоді люди мали по дві прізвища. Перша була справжньою, відома лише близьким родичам і використовувалася під час релігійних обрядів. А друга була відома всім людям і вважалася оберегом — словом, яке має принести щастя та вберегти від горя.