Звідки у річках сіль?

Потоки та струмки води потрапляють у річку, а вона несе свої води до моря (у прибережних районах річкова вода дещо опріснює морську). Під впливом сонця вода з поверхні світового океану випаровується, а сіль залишається.

Атмосферні опади, на думку Галлея, розчиняли солі, що містяться в гірських породах і ґрунті, потім потрапляли в річкові водотоки, які й доставляли цю сіль в океан. Вода під впливом сонячних променів постійно випаровувалась із поверхні океану, тоді як розчинені у ній солі залишалися в океані.

Звідки ж береться сіль у море? Справа в тому, що річки вимивають з ґрунту мінеральні, що містяться в ній. солі і по крупинках несуть їх у море. За довгі роки та тисячоліття солі у морі стає дедалі більше. Вона нікуди з моря не йде.

Сіль, Отримана в результаті ерозії гірських порід, пізніше була принесена в море струмками та річками, де вона міститься в дуже малих концентраціях. Поступово вода в океані випаровувалась, а сіль нікуди не зникала. Тому згодом концентрація солі у морській воді стала набагато більше, ніж у річковій.