Чому не можна повертати порожню тару?

ПОРОСТИЙ ПОСУД – ДО Втрат, ПОВНИЙ – ДО БЛАГОПОЛУЧЧЯ У народі ходить повір’я, що говорить: “Не можна повертати порожній посуд, обов’язково потрібно що-небудь покласти – собі добром обернеться”. Прикмета ця стосується не тільки посуду, а й будь-яких речей, у яких можна зберігати щось.

Найімовірніше, походження цих повір’їв пов’язане із символічним значенням порожнечі. Такий посуд стає символом безплідного, марного життя. У народі ходить повір’я, яке говорить: " не можна повертати порожній посуд, обов’язково потрібно що-небудь покласти – тобі добром обернеться".

Згідно з цією прикметою, крихти, що лежать на столі, притягували в дім злидні та борги. Після трапези необхідно обов’язково прибрати зі столу, інакше в будинку оселяться фінансові проблеми. Не можна сидіти на столі, інакше домовик розсердиться.

Вважається, що чужий посуд – це завжди до нещастя. Річ у тім, що дім – це фортеця, яка зачищає від неприємностей зовнішнього світу. Коли ти приносиш у своє житло чужу річ, ти порушуєш енергетику дому. Кажуть, що використання чужого посуду може накликати неприємності, сприяти псуванню та пристріту.