Які листки прості чи складні?

Прості листки складаються з однієї листової пластинки (дуб, яблуня, черемха). Складні листки складаються з декількох листових пластинок, з’єднаних із загальним черешком невеликими зчленуваннями (ясен, горобина, малина). Іноді складний листок може складатися з одного листка, як, наприклад, у лимона.

У простих листків одна листкова пластинка. Такі листки у липи, бузку, кульбаби, конвалії та інших рослин. Складними називають листки, у яких кілька листових пластинок прикріплені до спільного черешка. При цьому вони з’єднані із загальним черешком своїми основами або власними маленькими черешками.

Прості листки – це листки, що мають на одному черешку одну листову пластинку. Наприклад: листя тополі; подорожника, липи, клена канадського, черемхи, яблуні, груші, смородини.

Серед складних листків, у яких окремі листочки прикріплені своїми черешками до загального черешка листка, розрізняють: трійчатоскладні, пальчатоскладні та перистоскладні. У трійчатоскладних листок складається з трьох листочків – наприклад птелея, пуера-рія (мал.